Jak wziąć pożyczkę?

7 kroków do wzięcia pożyczki

Aby zdobyć szybką pożyczkę, postępuj według następującego schematu:

1. Określ interesującą cię kwotę oraz okres spłaty pożyczki

Zanim zaczniesz szukać pożyczki dla siebie, zastanów się jaka kwota jest ci potrzebna i ile potrzebujesz na spłatę zobowiązania. Oblicz swoje miesięczne wydatki i zobacz, jaką część dochodów będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę chwilówki. Jeśli nie zdołasz oddać całego zobowiązania po miesiącu, przemyśl czy nie wystarczy ci mniejsza kwota pożyczki. Jeśli potrzebujesz większej sumy, skorzystaj z ofert pożyczek ratalnych i rozłóż spłatę zobowiązania na kilka miesięcy.

2. Porównaj oferty

Kiedy będziesz wiedział czego potrzebujesz i na jaką pożyczkę możesz sobie pozwolić, przejdź do porównania ofert. Możesz to zrobić np. z pomocą porównywarki sowafinansowa.pl. Znajdziesz tam przykładową kwotę pożyczki na podstawie której ocenisz, jaka oferta będzie najtańsza. Szczególną uwagę zwróć na propozycje darmowych pożyczek. Jeśli oddasz je w terminie, za pożyczenie pieniędzy nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek i prowizji.

3. Sprawdź dodatkowe parametry pożyczki

Oprócz kosztów pożyczki, sprawdź także jaką politykę stosuje wybrana przez ciebie firma w przypadku klientów mających trudności ze spłatą, zerknij jakie bazy danych sprawdza i czy pożyczkodawca wymaga jakichś dodatkowych dokumentów. Od razu przygotuj wszystkie wymagane przez pożyczkodawce zaświadczenia. Dzięki temu sprawnie wypełnisz wniosek pożyczkowy i zaoszczędzisz czas.

4. Złóż wniosek u wybranego pożyczkodawcy

Kliknij w przycisk “Złóż wniosek” obok wybranej oferty i przejdź do formularza pożyczkowego. We wniosku tym będziesz musiał podać dane z twojego dowodu osobistego oraz udostępnić informacje o twoich miesięcznych dochodach. Pożyczkodawca może też zapytać cię o inne kwestie, np. ilość dzieci na utrzymaniu. Takie dane są potrzebne po to, aby możliwie jak najdokładniej ocenić twoją zdolność kredytową.

5. Potwierdź swoją tożsamość

Kiedy prześlesz swój wniosek do pożyczkodawcy, będziesz musiał także zweryfikować swoją tożsamość za pomocą przelewu bankowego lub specjalnej aplikacji. W ten sposób pożyczkodawca porówna podane przez ciebie dane z tymi posiadanymi przez bank. Jeśli będą one zgodne, twoja tożsamość zostanie zweryfikowana pozytywnie.

6. Poczekaj na decyzję pożyczkodawcy

Pożyczkodawca rozpatrzy twój wniosek najszybciej jak to możliwe. Decyzję o przyznaniu pożyczki bądź odrzuceniu wniosku otrzymasz smsem lub mailem. Czasami też pożyczkodawcy o swojej decyzji informują klienta telefonicznie.

7. Odbierz pożyczkę

Jak tylko firma pożyczkowa powiadomi cię o przyznaniu gotówki, na twoje konto wpłynie przelew z pożyczką. Od tej pory możesz z niej swobodnie korzystać aż do dnia, w którym zobowiązałeś się zwrócić pożyczone pieniądze.

Jak widzisz, wnioskowanie o pożyczkę w firmach pozabankowych jest bardzo proste. Cała procedura zajmie ci nie więcej niż kilka minut. Dzięki porównaniu ofert wybierzesz natomiast nie tylko najlepszą dla siebie ofertę, ale zyskasz też pewność, że pożyczasz od naprawdę sprawdzonych instytucji!