Sprawdź pożyczkodawcę

Dlaczego opinie o firmach są ważne?

Każda osoba zainteresowana szybką pożyczką, w pierwszej kolejności powinna sprawdzić opinie o danym pożyczkodawcy. Jest to niezwykle ważne z uwagi na następujące kwestie:

  • bezpieczeństwo – decydując się na pożyczkę pozabankową musisz nie tylko zwrócić uwagę na koszty takiego rozwiązania, ale też uważnie prześwietlić pożyczkodawcę. Na rynku pożyczkowym pełno jest bowiem fałszywych firm chwilówkowych, które oferują gotówkę od ręki na bardzo atrakcyjnych warunkach. Niestety, często kontakt z takimi instytucjami kończy się dla klienta wyłudzeniem majątku lub innymi nieprzyjemnościami. Dlatego przed podpisaniem umowy konieczne jest dokładne sprawdzenie opinii na temat wybranej firmy pozabankowej. Najszybciej zrobisz to oczywiście za pomocą internetu.

W naszym serwisie opiniujemy jednak wyłącznie rzetelnych pożyczkodawców, dlatego nie musisz obawiać się, że skorzystanie z usług którejkolwiek z przedstawionych u nas instytucji może być dla ciebie ryzykowne!

  • weryfikacja prawdomówności pożyczkodawcy – oferty pożyczkodawców są bardzo zróżnicowane. Niektórzy obiecują wypłatę gotówki np. już w piętnaście minut od wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej, inni natomiast oferują pożyczki na promocyjnych warunkach. Wszystkie te kwestie doskonale się sprzedają. Nie zawsze mają jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego warto sprawdzić realne opinie klientów danej firmy i dowiedzieć się, jak eksponowane w reklamie zalety danej firmy pozabankowej wyglądają w praktyce.
  • stosunek do klienta – w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań dobrze jest liczyć na wsparcie pożyczkodawcy. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, zobacz więc jak obsługę klienta oceniają osoby, które już skorzystały z usług interesującej cię firmy. Dzięki temu zyskasz pewność, że w razie problemów pożyczkodawca pomoże ci pokonać wszystkie trudności.
  • postępowanie w przypadku problemów ze spłatą – firmy pożyczkowe różnie podchodzą do klientów niespłacających swojego zobowiązania na czas. Choć na etapie składania wniosku, nikt nie przewiduje problemów ze spłatą pożyczki, warto jednak wziąć taką ewentualność pod uwagę. Przeglądając opinie o pożyczkodawcach, zwróć uwagę na to, jak opiniujący oceniają stosunek firmy do nieterminowych klientów. Czy firma pomaga klientowi w spłacie długu, np. rozkładając go na dogodne dla pożyczkobiorcy raty, czy też od razu oddaje sprawę do windykacji. Sprawdzając takie kwestie od razu będziesz wiedział, czego możesz spodziewać się po pożyczkodawcy w sytuacji gdy spotkają cię kolejne finansowe problemy.

Wszystkie opinie w naszym serwisie tworzone są przez autentycznych użytkowników. Na podstawie ich słów staramy się także ocenić każdego z pożyczkodawców pod kątem najważniejszych parametrów pożyczek. Koniecznie zerknij więc na te analizy i weź je pod uwagę w wyborze swojego pożyczkodawcy. W ten sposób z pewnością podejmiesz najlepszą decyzję pożyczkową!